Wszyscy rodzice przekonują się bardzo szybko jak fajne są dla dzieci bajki. Zwłaszcza najmłodsi uwielbiają kreskówki i animowane filmiki. Dopiero w miarę dorastania zmieniają się preferencje i dzieci wolą spędzać czas inaczej. Jednak najmłodsi bardzo ucieszą się z każdej nowej bajeczki. Wybór jest naprawdę ogromny.

Niektóre kanały telewizyjne puszczają bajki od świtu do nocy. Musimy bardzo uważać na to, co ogląda nasze dziecko i na to ile ogląda. Spędzajmy z nim czas przed ekranem by wiedzieć, co lubi i określić czy jest to dobre dla dziecka. Również strony internetowe są odpowiednio przygotowane dla najmłodszych. Wiele bajek możemy oglądać w Internecie zupełnie za darmo. Część z nich proponuje inne rozwiązanie. Udostępnia darmowo bajki z limitem czasowym natomiast bez limitu za odpłatnością. Inne strony internetowe zaledwie reklamują bajki, tak, więc musimy mieć jasno określony cel tego, co chcemy uzyskać.

Strony internetowe są świetną alternatywą dla telewizji. Zamieszczone w nich bajki możemy wcześniej przecenzurować sami i puścić dzieciom te naprawdę bezpieczne i sympatyczne. Strony internetowe w przeciwieństwie do telewizji mogą dostosować się do naszych potrzeb tematycznych i czasowych. Bajkę z Internetu możemy puścić o każdej porze i kilka razy tą samą. Tak, więc, gdy nasze dziecko bardzo polubi jakiegoś bohatera możemy znaleźć wszystkie dostępne odcinki. Niektóre bajki są naprawdę fajne, utrzymują kontakt i interakcję z dzieckiem. Bohaterowie zwracają się do naszych pociech i zachęcają do dialogu. Takie bajki często uczą np. liczenia kolorów czy literek. Warto ich wyszukać, gdyż stanowią świetną i pożyteczną zabawę dla najmłodszych.