My, dorośli pamiętamy jeszcze gry planszowe z naszego dzieciństwa. Kilka pionków, kostka i pola, na których trzeba było wykonywać różne zadania. Schemat zawsze był podobny. Mimo, że sceneria się zmieniała główna oś zostawała ta sama. Graliśmy z przyjaciółmi i rodzeństwem. Było fajnie i nawet nie wyobrażaliśmy sobie Internetu i bogactwa jego gier. Obecnie gry planszowe nie mają szans wrócić aż do takiej popularności, jak kiedyś, jednak nie zeszły zupełnie ze sceny i dalej pokazują swoje odsłony. Często są one bardzo atrakcyjne i zdziwić się można, jak zaskakująco są zaprojektowane. Skomplikowane, wciągające, pełne przygód i niesamowitych wydarzeń. Zupełnie inne niż te sprzed kilkunastu lat. Warto zagrać w nie ze swoimi dziećmi, zapewni to wspólnie spędzony czas i poczucie więzi. Można wtedy rozmawiać i cieszyć się swoją bliskością, o którą trudno w zabieganych dniach. Gry planszowe mogą w dalszym ciągu stanowić super zabawę dla całej rodziny.

Obecnie gry planszowe są kolorowe i piękne, a ich pomysłowość przebogata. Potrafią zaangażować umysł i zapewnić zabawę na długi czas. Są dostosowane do wieku i odpowiadają potrzebom rozwojowym już najmłodszych dzieci. Dają szansę uczenia się podstawowych rzeczy, typu literek i cyfr poprze atrakcyjną zabawę. Uczą spostrzegawczości i aktywnego myślenia, a wszystko to odbywa się w sprzyjającej atmosferze odprężenia i  zaciekawienia. Podobnie, jak w grach komputerowych również w tradycyjnych można znaleźć gry logiczne, przygodowe, zręcznościowe i grać w nie w zależności od tego, na, co mamy ochotę. Warto zwrócić uwagę na gry ekonomiczne typu Monopol. Jednak to nie jedyna taka gra na rynku. Dają możliwość eksperymentów finansowych w bezpiecznych, cieplarnianych warunkach zacisza domowego. Uruchamiają wyobraźnię i  dają szansę poczuć się, jak to jest być dorosłym i zarządzać własnymi pieniędzmi.

Gry planszowe stanowią również świetne kompendium towarzyskie. Sprawdzają się, gdy dzieci zapraszają do domu przyjaciół. Umilają im wtedy czas i pozwalają się bardziej zaprzyjaźnić. Rozładowują napiętą atmosferę, pomagają pozbyć się nudy. Są świetną odskocznią od Internetu i zaskakującym akcentem w codziennych dniach.